Pozytywne działanie treningu wibracyjnego

Trening wibracyjny staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie mogą regularnie uczęszczać na siłownię, czują, że straciły formę i nie są w stanie nadążyć za innymi w klubie fitness lub po prostu niespecjalnie lubią ćwiczyć w towarzystwie obcych osób. Platforma wibrująca jest urządzeniem, które można kupić np. w sklepie CASADA i ćwiczyć samodzielnie, uzyskując szybko pozytywne efekty regularnej aktywności fizycznej. Jak działa trening wibracyjny i komu polecane są ćwiczenia wykonywane na platformie wibracyjnej Powerboard?

Skuteczność działania treningu wibracyjnego

Wykonywanie treningu wibracyjnego jest niezwykle proste, a jednocześnie ma wyjątkowo efektywne działanie. Platforma do ćwiczeń Powerboard wytwarza bowiem drgania o różnej częstotliwości i mocy, które angażują do pracy nie tylko mięśnie w ich partiach głębokich, ale też układ kostno-stawowy. Dzięki temu już po miesiącu regularnych ćwiczeń, wykonywanych przez ok. 30 minut, dwa razy w tygodniu, można zauważyć wzmocnienie układu mięśniowego i tkanki kostnej, większą elastyczność ciała oraz podwyższenie swojej wytrzymałości. Trening wibracyjny jest przy tym bardzo prosty, opiera się bowiem na tradycyjnych ćwiczeniach rozciągających, wzmacniających lub relaksujących, w trakcie których opieramy poszczególne partie ciała na platformie. Pozytywne opinie, jakie zyskuje ten rodzaj aktywności fizycznej, spowodowane są tym, że stosunkowo szybko przynosi ona wymierne efekty, a ponadto jest możliwa do samodzielnego wykonywania.

Komu polecany jest trening wibracyjny?

Ćwiczenia z platformą wibracyjną Powerboard to więc doskonały sposób na regularną aktywność fizyczną dla osób zajętych, tych, które chcą szybko odzyskać sprawność lub ceniących sobie możliwość samodzielnego ćwiczenia w domu. Tego rodzaju trening polecany jest także osobom z nadwagą. Drgania wytwarzane przez platformę przyspieszają bowiem metabolizm, a co za tym idzie przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do wykonywania treningu wibracyjnego

Ze względu na wytwarzane drgania, ćwiczenia na platformie wibracyjnej nie są natomiast polecane osobom chorującym na padaczkę, cukrzycę, choroby serca, migrenę czy choroby nowotworowe. Nie powinny ich wykonywać także kobiety w I trymestrze ciąży lub osoby posiadające elementy z metalu w ciele czy rozrusznik. Wszyscy inni mogą bezpiecznie korzystać z zalet platformy wibracyjnej, które działanie skutecznie zastępuje zatrudnienia trenera personalnego czy fizjoterapeuty.

Znajdź idealną platformę wibracyjną z CASADA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *