Odpowiedni dobór tamponów pod względem chłonności

Decydując się na używanie tamponów po raz pierwszy, najczęściej zastanawiasz się, jak dobrać tampon dla siebie. Najlepiej kupić na próbę kilka opakowań o różnej chłonności i przetestować, jak będą się sprawdzać w trakcie miesiączki.

Obfitość krwawienia w poszczególne dni okresu

Krwawienie miesięczne to u każdej kobiety bardzo indywidualna sprawa. Zacznij więc od obserwowania swojego ciała, a szybko zauważysz, w które dni okresu wydziela się więcej lub mniej krwi. Przy regularnych miesiączkach pierwsze dni odznaczają się obfitym krwawieniem, najczęściej także ze skrzepami. Ostatnie dni to na ogół z kolei dość skąpo wydzielana krew. Chłonność tamponów o.b.® pozwala na używanie ich od pierwszych do ostatnich dni okresu. Możesz wybierać między takimi produktami, jak tampony o.b. ® ProComfort™, ProComfort™ Night – przeznaczonych na noc, o.b. Original oraz o.b. Compact Applicator™ – tampony z aplikatorem, wygodne dla kobiet, które chcą zachować pełną higienę, zwłaszcza poza domem, kiedy nie są pewne, w jakich warunkach przyjdzie im je zmieniać.

Dobieranie tamponów

Zastanawiając się, jaki tampon wybrać, zwróć uwagę na klasę jego chłonności. Tampony oznaczone jako Super i Super Plus są przeznaczone na pierwsze dni okresu. Wykonane z delikatnych materiałów i umieszczone we właściwym miejscu w pochwie, skutecznie wychwytują krew tuż u jej ujścia, kierując ją w górę i do środka tamponu, nie dopuszczając do jej wydostawania się na zewnątrz. Tampony oznaczone jako Normal i Mini to produkty sprawdzające się w ostatnich dniach miesiączki, kiedy krwawienie stopniowo się zmniejsza, aby całkiem ustąpić. Pamiętaj jednak, że kwestia jak trafnie dobrać tampony zależy w dużym stopniu od Twoich indywidualnych upodobań i fizjologii. Choć tampony idealnie dopasowują się do wnętrza kobiecego ciała, niektóre z nas mogą czuć się mniej komfortowo używając tych największych. W takim przypadku warto wybrać rozmiar i klasę chłonności, która w pełni Ci odpowiada, pamiętając jedynie, aby zmieniać je nieco częściej.

Zazwyczaj w pierwsze dni miesiączki i tak sama poczujesz, że masz potrzebę zmiany tamponu co 2-3 godziny. Jeśli nie jesteś pewna, czy jest on już wystarczająco nasiąknięty krwią, wystarczy lekko pociągnąć za sznureczek zostający na zewnątrz pochwy. Jeśli tampon lekko się porusza, oznacza to, że czas już na jego wymianę.

Tampony o.b. ProComfort™ Night możesz stosować także , albo przede wszystkim w nocy. Zostały one zaprojektowane tak, aby skutecznie chronić przed wydostaniem się krwi na zewnątrz w czasie snu. Pamiętaj tylko, aby założyć je tuż przed położeniem się do łóżka i wyjąć od razu po obudzeniu.

Dobierz odpowiedni rodzaj tampona razem z www.myob.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *