Dobry krem do rąk

Dobry krem do rąk to dla wielu osób produkt, który musi koniecznie znaleźć się w ich domu czy podręcznej torebce. Skóra dłoni jest dość cienka, a więc narażona na przesuszanie i pierzchnięcie. Wpływają na nią negatywnie nie tylko niższe temperatury czy wiatr, ale również fakt, że codzienne czynności domowe, jak zmywanie czy sprzątanie z użyciem środków chemicznych mogą także powodować jej podrażnienia. Jak skutecznie zadbać o dłonie i jaki krem do ich pielęgnacji warto wybrać?

 

Właściwa pielęgnacja rąk

Dlaczego skóra na rękach potrafi tak szybko pierzchnąć i wysuszać? Powodem jest niemal zupełny brak gruczołów łojowych na rękach od strony wewnętrznej i niewielka ich ilość na stronie grzbietowej dłoni. W efekcie skóra na dłoniach jest pozbawiona ochronnej warstwy płaszcza lipidowego, który występuje na innych partiach ciała, skutecznie chroniąc skórę przed większym wysuszeniem. Aby cieszyć się nienagannym wyglądem dłoni, które przez wielu uznawane są za jedną z wizytówek świadczących o dbaniu o siebie, należy poświęcić im sporo uwagi.

 

Każdy kontakt z wodą i środkami myjącymi dodatkowo przyczynia się do wysuszania skóry, dlatego krem do nawilżania lub regenerowania skóry rąk warto mieć zawsze przy sobie. Delikatną skórę na rękach należy smarować nawet kilka razy dziennie, najlepiej po każdorazowym ich umyciu. Zimą skóra wymaga odpowiednie natłuszczenia i dodatkowej bariery ochronnej. Latem wymaga natomiast regularnego nawilżania i ochrony przed szkodliwymi skutkami działania promieni słonecznych.

 

Dodatkowym zabiegiem pielęgnacyjnym, jaki warto wykonywać regularnie dla swoich dłoni jest urządzenie im domowego spa. Martwy naskórek można usunąć z nich prostym domowym peelingiem z cukru lub soli, oliwy z oliwek i odrobiny cytryny. Po takim zabiegu skóra dłoni nie tylko stanie się miękka i przyjemna w dotyku, ale będzie też lepiej przygotowana na wchłonięcie się środków regenerujących lub nawilżających, które wcieramy w nie po wysuszeniu rąk. Zabieg można wykonać tuż przed snem, nakładając nieco grubszą warstwę kosmetyku pielęgnującego i założyć rękawiczki, które zintensyfikują jego działanie.

 

Jaki krem do pielęgnacji rąk wybrać?

Jeśli masz problemy ze spierzchniętą i wysuszoną skórą na rękach, sprawdź, jakie działanie ma skoncentrowany krem do rąk Neutrogena® Formuła Norweska (https://www.neutrogena.com.pl/product/19). Znajdująca się w nim gliceryna potrafi przynieść natychmiastową ulgę i skutecznie nawilżyć nawet bardzo zniszczoną skórę na dłoniach. Skoncentrowana formuła kosmetyku powoduje natomiast, że jest on niezwykle wydajny – wystarczy nałożyć zaledwie odrobinę i wmasować w skórę dłoni, aby efekt był natychmiast zauważalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *